Wysyłając ten email zgadzam się z polityką prywatności.

    Rok Szkolny w USA

    Fundacja ISE

    Szkoła średnia w USA z Fundacja ISE (International Student Exchange)

    Fundacja ISE (International Student Exchange) jest jednym największych i najpopularniejszych organizatorów programu High School USA wysyłającym uczniów do Stanów Zjednoczonych na jeden semestr lub rok szkolny. Fundacja mieści się w Babylon, NY i  została założona w 1982 roku . W 2021-2022 ISE przyjęło aż 2370 uczniów z zagranicy w ramach programu wymiany.

    ISE posiada wpis w CSIET ( Council on Standards for Intenational Educational Travel).

    Jak wiele innych fundacji ISE również jest zaangażowane w pomoc osobom w potrzebie. Wprowadzili specjalny program H.E.L.P. (H – Health, Human Issues; E – Environment, Education and Emergencies; L – Local Events, Festivals or Needs; P – Politics, National Programs and NGO’s), gdzie uczniowie na wymianie mogą podjąć wolontariat w organizacji charytatywnej lub innej organizacji danej społeczności.

    Fundacja proponuje wybór stanu lub wybór regionu. Jeśli nie uda im się potwierdzić placementu w danym stanie, uczeń będzie musiał zaakceptować każdą lokalizację.

    Rodzina:

    Rodzina goszcząca (Host Family) z którą będzie mieszkał uczeń jest wybierana na podstawie szczegółowej weryfikacji. Każdy pełnoletni członek takiej rodziny musi posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz posiadać listy rekomendacyjne od co najmniej dwóch osób dorosłych. Rodzina, która chce wziąć udział w programie wypełnia rozbudowaną aplikację na podstawie której, fundacja podejmuje decyzję o jej przyjęciu lub odrzuceniu. Wiele rodzin uczestniczy w programie po raz kolejny.
    Uczestnictwo w programie High School nie wiąże się z żadnymi korzyściami materialnymi, dlatego rodziny, które chcą w nim wziąć udział muszą być odpowiednio uposażone, aby zapewnić utrzymanie dodatkowemu domownikowi – uczniowi z wymiany. Nie oznacza to jednak, że rodziny te muszą być zamożne. Większość rodzin pochodzi z tzw. klasy średniej i mieszka w małych miejscowościach lub na przedmieściach.

    Obowiązki ucznia:

    Rozpoczynając naukę w szkole średniej w USA, uczeń jednocześnie staje się członkiem rodziny, która zaprosiła go do swojego domu. Ma on te same przywileje, ale i obowiązki, co pozostali domownicy i powinien się z nich sumiennie wywiązywać. Do najczęstszych prac domowych młodzieży amerykańskiej należy: wyrzucanie śmieci, dbanie o porządek w swojej sypialni i łazience, wkładanie naczyń do zmywarki itp.
    Uczestnictwo w życiu domowym to jednak nie tylko wykonywanie prac domowych. Bardzo ważna jest kultura osobista, okazywanie szacunku domownikom i ich zwyczajom, a przede wszystkim pozytywne nastawienie!
    Każdy uczeń na programie musi ównież utrzymać odpowiednią średnią (minimum C/3 z każdego przedmiotu).

    Szkoła:

    O ile uczestnik nie wyrazi chęci nauki w szkole prywatnej, fundacja zapewni uczestnikowi przyjęcie do szkoły publicznej. Szkoły są różne liczebnie i mają różne zajęcia dodatkowe. Każda szkoła ma jakieś zajęcia pozalekcyjne, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczniów na wymianie. Takie zajęcia to np football amerykański, piłka nożna, drama club, cheerleading class, track i cross country i inne.
    Wszystkie szkoły mają również pulę przedmiotów obowiązkowych – najczęściej są to literatura angielska, historia USA, wf, przedmiot ścisły oraz przyrodniczy. Pozostałe przedmioty są do wyboru. Można wybrać przedmioty typu oceanologia, nauka fotografii, fitness,teatr oraz przedmioty bardziej standardowe – język obcy (najczęściej jest to język hiszpański), biologia, arytmetyka, kreatywne pisanie.

    Wymagania

    • Wiek 15-18.5 lat (data urodzenia w momencie rozpoczęcia programu 2024-25: 10 Marca, 2006 – 1 Sierpnia, 2009(rok szkolny) lub pomiędzy 1 sierpnia 2006 a 15 grudnia 2009 roku ( semestr wiosenny)
    • Uczeń szkoły średniej lub ostatniej klasy szkoły podstawowej
      Średnia ocen co najmniej 4.00
    • Uzyskanie minimum 689 punktów z testu językowego ELTIS 2. Test można odbyć u nas stacjonarnie lub zdalnie. Test próbny : The ELTIS Practice Test.
    • Osoba dojrzała, zmotywowana, odnosząca się z szacunkiem wobec rodziny goszczącej
      Uwaga: fundacja nie przyjmuje osób, które stosują dietę wegańską, mają alergie pokarmowe oraz alergie na zwierzęta (psy,koty).

    Dokumenty potrzebne do fundacji ISE :

    • Test ELTIS 2 online ( min. 689 punkty)
    • Aplikacja online: Album rodzinny, list uczestnika do rodziny goszczącej, list rodziców do rodziny goszczącej, wypis przedmiotów ze szkoły oraz rekomendacja ze szkoły, rekomendacja nauczyciela języka angielskiego, kwestionariusz zdrowotny, autoryzacja medyczna, karta szczepień, akt urodzenia, zasady programu, kserokopia świadectw szkolnych z trzech ostatnich lat, kserokopia paszportu (strona ze zdjęciem).

    Opłaty za program 2024-25

    Ostatnie miejsca na program roczny i semestr jesienny z Fundacją ISE ! Kompletne aplikacje przyjmujemy tylko do 25 stycznia*
    *W związku z dużą ilością zgłoszeń zapisy na tę Fundację mogą zakończyć się przed 25 stycznia.

    Długość Programu Termin złożenia kompletnej aplikacji Opłata programowa
    Rok szkolny
    koniec zapisów

    do 05/12/2023
    do 25/01/2024

    8 500 USD
    8 700 USD

    Semestr jesienny

    7 800 USD
    8 000 USD

    Semestr wiosenny
    zapisy trwają
    do 05/04/2024
    do 05/05/2024
    po 05/05/2024
    7 800 USD
    8 000 USD
    8 200 USD

    *Liczba miejsc ograniczona

    Opłata programowa nie zawiera:

    • Test ELTIS  2 (online) 150 PLN
    • Opłata wpisowa 1 600 PLN
    • Opłata SEVIS 220 USD
    • Opłata wizowa 185 USD
    • Bilet lotniczy ok 1000 – 2000 USD
    • Kieszonkowe – min. 300 USD na miesiąc

    Dodatkowe usługi ( opcjonalne):

    • Wybór stanu – 600 USD wszystkie stany* za wyjątkiem:
      Floryda, New Jersey, New York- 800 USD
      Kalifornia i Hawaje – 1 200 USD
      Alaska – 1 000 USD
    • Wybór regionu (północny, południowy. wschodni, zachodni)- 400 USD
    • 4 -dniowe ORIENTATION w NOWYM JORKU – 900 USD
      Dostępne tylko dla uczniów rozpoczynających program od semestru jesiennego. Uczeń zostanie przydzielony przez ISE do konkretnej grupy po otrzymaniu placementu. Nie ma gwarancji wyjazdu na Orientation w NY oraz otrzymania placementu w wybranej lokalizacji (stan/region). Usługi te są opcjonalne i niegwarantowane.
    • Przedłużenie Programu 2 000 USD (dotyczy tylko programu Fall Semester).
      Przedłużenie programu jest możliwe tylko pod warunkiem uzyskania zgody na przedłużenie semestru od szkoły amerykańskiej i rodziny goszczącej. Zmiana rodziny i szkoły w tym przypadku nie będzie możliwa.

    Opłata programowa obejmuje:

    • Potwierdzenie placementu (rodzina goszcząca i szkoła)
    • Weryfikację rodziny goszczącej wraz z opłatą za criminal background check
    • Naukę w szkole amerykańskiej
    • Wystawienie dokumentu Ds-2019 niezbędnego do ubiegania się o wize J-1
    • Opiekę amerykańskiego koordyantora przez cały okres trwania programu
    • Regularne raporty z pobytu ucznia w USA
    • Opiekę organizatora w USA 24h
    • Ubezpieczenie
    • Orietantion przed wylotem do USA
    • Orientation, przeprowadzone przez koordynatora, po przylocie ucznia do rodziny goszczącej.
    • Wsparcie biura Foster w trakcie przygotowania aplikacji jak i podczas trwania programu

    Skontaktuj się!

    W przypadku pytań dotyczących wyjazdu do USA, prosimy o kontakt: