Wysyłając ten email zgadzam się z polityką prywatności.

    Rok Szkolny w USA

    Fundacja Greenheart Exchange

    Szkoła średnia w USA z Fundacją Greenheart Exchange

    Fundacja Greenheart Exchange jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się wieloma programami wyjazdowymi do USA. Oprócz programów skierowanych głównie do studentów (np. Work and Travel, Internship), Greenheart Exchange zajmuje się również organizacją programu High School skierowanego do młodych ludzi, którzy chcieliby spędzić rok lub semestr w szkole średniej w USA. Greenheart Exchange wprowadziło również nowy program szkół prywatnych w USA – F-1 High School Academic Program, w ramach którego można zdać maturę, wybrać konkretną lokalizację, szkołę i wyjachać do USA nawet na całe liceum!

    GREENHEART EXCHANGE jest wpisane do rejestru Departamentu Stanu jako oficjalny sponsor programów wymiany i od 1985 roku aktywnie promuje kulturę oraz możliwości edukacyjne swojego kraju.
    Siedziba fundacji mieści się w Chicago, Illinois, ale zakres jej działalności obejmuje całe terytorium USA nie wyłączając Alaski i Hawajów. Każdego roku GREENHEART EXCHANGE stwarza niepowtarzalną okazję do poznania realiów życia w USA prawie 1,000 młodych ludzi z ponad 30 krajów.

    Biorąc udział w programie High School (szkoła średnia) z Fundacją Greenheart Exchange masz możliwość nie tylko poprawić swoją znajomość języka angielskiego, ale także zrobić coś dobrego dla środowiska.
    Fundacja Grenheart aktywnie promuje ekologię i w tym celu stworzyła specjalny program Greenheart, dla każdego, komu los naszej planety nie jest obojętny.

    Dodatkowo, jeśli jesteś zainteresowany/a jakimś szczególnym rejonem USA, fundacja Greenheart jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Możesz skorzystać z opcji „wybór stanu” i ograniczyć fundacji zakres poszukiwań rodziny i szkoły do wybranych przez Ciebie rejonów.

    Rodzina:

    Każda rodzina, która chce przyjąć do siebie uczestnika programu High School musi spełniać odpowiednie kryteria ustalone przez amerykański Departament Stanu.
    Fundacja zanim podejmie decyzję, czy dana rodzina może brać udział w programie czy nie, musi uzyskać informacje o niekaralności jej członków, odpowiednim zabezpieczeniu finansowym oraz przeprowadzić osobistą wizytę w ich domu.
    Większość rodzin, które partycypują w programie to typowi przedstawiciele amerykańskiej klasy średniej. Uczeń ma możliwość odrzucenia oferty rodziny goszczącej tylko w takich przypadkach:
    – osoba samotna mieszkająca sama
    – para tej samej płci
    – podwójny placement z innym uczniem jadącym na wymianę z fundacją Greenheart Exchange

    Obowiązki ucznia:

    Szkoła średnia w USARozpoczynając naukę w szkole średniej w USA, uczeń jednocześnie staje się członkiem rodziny, która zaprosiła go pod swój dach. Ma on te same przywileje, ale i obowiązki, co pozostali domownicy i powinien się z nich sumiennie wywiązywać. Do najczęstszych prac domowych młodzieży amerykańskiej należy: wyrzucanie śmieci, dbanie o porządek w swojej sypialni i łazience, wkładanie naczyń do zmywarki itp. Innymi słowy – nic strasznego.
    Uczestnictwo w życiu domowym to jednak nie tylko wykonywanie prac domowych. Bardzo ważna jest kultura osobista, okazywanie szacunku domownikom i ich zwyczajom, a przede wszystkim pozytywne nastawienie!

    Szkoła:

    Przyszli uczestnicy programu podczas wypelniania aplikacji, mogą podjąć decyzję, czy chcą się uczyć w szkole prywatnej (i opłacać dodatkowo czesne) czy w bezpłatnej szkole państwowej.
    Uczniowie będący na programie wymiany mają takie same obowiązki szkolne, co każdy uczeń amerykański – aktywne uczestnictwo w lekcjach, odrabianie prac domowych, branie udziału w testach i egzaminach semestralnych.
    W większości szkół jest pula przedmiotów obowiązkowych i pula przedmiotów do wyboru. Warto przed wyjazdem na program skonsultować ze swoją szkołą w Polsce, które z przedmiotów są preferowane i będą mogły być zaliczone po powrocie do kraju.
    Do przedmiotów obowiązkowych dla wszystkich uczniów wyjeżdżających na program High School należy m.in : j. angielski, historia, matematyka, wychowanie fizyczne.
    Większość szkół oferuje również szeroką gamę zajęć dodatkowych i sportowych.

    Wymagania fundacji:

    Jesteś uczniem/uczennicą gimnazjum lub szkoły średniej w wieku od 15-18,5 lat (w momencie rozpoczęcia nauki w USA. Data urodzenia: 10 marca 2004- 1 sierpnia 2007.
    Zdasz test językowy ELTIS na minimum 212 punktów. Test możesz odbyć u nas. Koszt testu to 100 PLN. Sprawdź swój angielsk:i The ELTIS Practice Test.
    Nie ukończyłeś/ukończyłaś jeszcze szkoły średniej w Polsce
    Jesteś osobą otwartą, dojrzałą i chcesz spędzić semestr/rok szkolny w amerykańskiej szkole i poznać życie zwyczajnej, amerykańskiej rodziny.
    W ciągu ostatnich trzech lat otrzymałeś/otrzymałaś ocenę minimum 3 z języka angielskiego
    Nie powtarzałeś/powtarzałaś roku szkolnego w szkole średniej
    Fundacja może odrzucić aplikacje kandydatów, którz mjąi oceny niedostateczną lub dopuszczjącą z przedmiotów: matematyka, fizyka, angielski i WOS

    Dokumenty potrzebne do fundacji Greenheart Exchange:

    Overview of personal information – online application
    Family information
    Biographical data
    Dear family letter
    Health information
    Photo album
    Passport
    Birth certificate
    Parent’s letter
    Parent’s questionnaire
    English Teacher’s recommendation
    Transcript of grades
    Medical Record
    Record of physical examination
    Medical release
    Conditions of participation
    Permission for travel
    ELTIS

    Koszt programu

    Długość Programu Data złożenia dokumentów Cena Programu
    Rok szkolny do  15/03/2022 8 000 USD
    Semestr jesienny do 15/03/2022 7 800 USD

    Pozostałe opłaty:

    • Test językowy ELTIS – 150 PLN
    • Opłata wpisowa -1 300 PLN
    • Opłata SEVIS – 220 USD
    • Opłata wizowa – 160 USD
    • Bilet lotniczy – ok 1 000 USD
    • Kieszonkowe – minimum 300 USD na miesiąc

    Dodatkowe usługi (opcjonalne):

    • Orientation w Chicago 650 USD
    • Opłata opcjonalna za wybór lokalizacji w USA
      – Urban/Suburban 1500 USD (placement w mieście liczącym min.30 tyś. mieszkańców lub na przedmieściach dużego miasta)
      – 2 State Choice 1200 USD (wybór dwóch dowolnych stanów za wyjątkiem stanów: Kalifornia, Hawaje, Alaska, Pensylwania)
      – 3 state Choice 1000 USD (wybór trzech dowolnych stanów za wyjątkiem stanów: Kalifornia, Hawaje, Alaska, Pensylwania)

    Skontaktuj się!

    W przypadku pytań dotyczących wyjazdu do USA, prosimy o kontakt: